Silnik lotniczy SO-3

Numer katalogowy 4 003

 

Stanowisko służy do wizualnej prezentacji silnika odrzutowego SO-3 wykorzystywanego w samolocie szkolno – bojowym TS—11 ISKRA, oraz nauki demontażu i montażu agregatów i podzespołów zamontowanych na nim.

Stanowisko składa się z oryginalnego silnika wycofanego z eksploatacji po zakończeniu resursu z zamocowanym oryginalnym osprzętem silnikowym. Silnik jest zamocowany na stalowym stelażu umożliwiającym obrót silnika o 360°. Dzięki stojakowi na hamowanych kółkach możliwa jest prezentacja silnika ze wszystkich stron i pod dowolnym kątem oraz umożliwia to łatwe manewrowanie silnikiem w sali szkoleniowej i jego unieruchomienie na czas prac obsługowych. Pozwala to na dostęp do wszystkich podzespołów silnika, również tych, które na zamontowanym silniku w samolocie są trudno dostępne.

Możliwe są również procedury demontażu i montażu podzespołów i elementów silnika, co przy jego naturalnym zużyciu podczas pracy pozwala w procesie edukacyjnym wskazać zużycia eksploatacyjne i ich charakter.

Samohamowna przekładnia ślimakowa umożliwia obrót silnika o około 360 stopni, aby możliwe było prezentowanie wszystkich zespołów silnika oraz ich bezpieczny demontaż w czasie nauki praktycznych umiejętności obsługowych.

Wymiary ramy wraz z silnikiem około:
- wysokość - 1550 mm
- szerokość - 1050 mm
- długość w położeniu poziomym silnika - 2240 mm
Waga około 390 kg

Wszystkie stanowiska lotnicze w naszej ofercie wymagają czasu realizacji od zamówienia do przekazania - 6 miesięcy, ze względu na ograniczoną dostępność podzespołów i zamawianie ich za granicą. Możliwe jest skrócenie tego terminu po uprzednim kontakcie z firmą i indywidualnych negocjacjach czasowych i cenowych.