Zestaw Panelowy Sensoryka I Wskaźniki Parametrów Lotniczych Zespołów Napędowych

Numer katalogowy 42 B00




Zdjęcia poglądowe.
Rzeczywisty wygląd zależny od ukompletowania stanowiska.


Stanowisko służy do zapoznania się z budową, działaniem, dokonywaniem pomiarów podstawowych elementów i podzespołów płatowca i lotniczych zespołów napędowych.

Przeznaczenie

  • zapoznanie się z budową, działaniem i eksploatacją czujników i wskaźników kontroli parametrów silnika i płatowca;
  • symulowanie wybranych parametrów pracy statku powietrznego na określonych wskaźnikach parametrów pracy silnika i płatowca;
  • symulowanie lotu z błędnymi wskazaniami przyrządów lub niesprawnością systemów;
  • kontrolę postępów nabywania umiejętności praktycznych uczniów i podzielności ich uwag.

Zestaw składa się z następujących modułów:

- stelaż tablicy z kompletnym zasilaniem;

- zestaw paneli czujników, symulatorów, wskaźników parametrów pracy silnika;

- wskaźniki ciśnienia: oleju, paliwa;

- wskaźniki temperatury: oleju, gazów wylotowych, głowic;

- komputer paliwa: poziom i przepływ paliwa oraz zasięg lotu na pozostałości paliwa;

- obrotomierze do silników: tłokowych, odrzutowych;

- panele z przyrządami pomiarowymi.

Uwaga, możliwe jest skonfigurowanie bloków panelowych w stanowisku pod wymagania i potrzeby zamawiającego, po uprzednim kontakcie z firmą Mechatronika.

Budowa

Ważną zaletą zestawu panelowego, z punktu widzenia prowadzenia zajęć dydaktycznych, jest możliwość użycia poszczególnych paneli poza stanowiskiem.
Umożliwia to niezależne wykorzystanie każdego podzespołu, do tej części procesu dydaktycznego, w którym uczeń zapoznaje się z jego budową i wykonuje pomiary podstawowych parametrów.
Panelowość zestawu, pozwala na jego dowolną modyfikację dla określonego zadania, oraz potokowe wykonywanie ćwiczeń na wielu stanowiskach w ramach jednego zagadnienia.
W oparciu o załączoną instrukcję ćwiczeń w formie opracowanych plików i ich dowolną modyfikację, możliwe jest tworzenie własnych wzorów kart ćwiczeń, lub sprawozdań w formie skoroszytu.
Połączenia między panelami wykonano za pomocą łączników oraz przewodów, w technologii Hirschmann Test.


Stanowisko umożliwia wykonywanie zadań edukacyjnych do trzech uczestniczących osób.

Tablica wykonana w formie przestrzennej konstrukcji z profili stalowych lakierowanych proszkowo. Do konstrukcji zamocowano blat, półkę nad panelami, tablicę z nadrukiem opisującym elementy, które się na niej znajdują. Całość zamontowana jest na kółkach z hamulcem umożliwiających łatwe przemieszczanie stanowiska.
Wymiary przykładowe:
- szerokość - 1605 mm
- wysokość - 1510 mm
- głębokość - 635 mm.
Zestaw zasilany jest przez zasilacz o napięciu 27 V.

 

Wszystkie stanowiska lotnicze w naszej ofercie wymagają czasu realizacji od zamówienia do przekazania - 6 miesięcy, ze względu na ograniczoną dostępność podzespołów i zamawianie ich za granicą. Możliwe jest skrócenie tego terminu po uprzednim kontakcie z firmą i indywidualnych negocjacjach czasowych i cenowych.

Ze względu na stały rozwój oraz modernizację produktów, zdjęcia umieszczone na stronie mają charakter poglądowy i mogą różnić się wizualnie od dostarczonego stanowiska pod względem nowych bardziej funkcjonalnych rozwiązań.