Stanowisko wizualizacji opływu profili lotniczych

Numer katalogowy 4 103
Jest to stanowisko dydaktyczne umożliwiające wizualizację zjawisk mechaniki płynów, takich jak opływy profili lotniczych i innych figur geometrycznych z opcjonalną możliwością rejestracji fotograficznej ich prawidłowości, zaburzeń opływu i ich interpretacji. Wizualizacja odbywa się za pomocą strumienia cieczy z zawiesiną pyłu metalicznego, wymuszenie szybkości przepływu równoległych strug płynu jest realizowane za pomocą kół zabierakowych o płynnej regulacji prędkości obrotowej pozwalającej na przepływ cieczy z prędkością od 0,1 do 1 m/s.
W zestawie do ustawienia w sekcji testowej:
- bryły geometryczne,
- profile lotnicze.
(możliwa opcja) Rampa mocowania aparatu fotograficznego umożliwiająca rejestrację fotograficzną i filmową przebiegu ćwiczenia z danym profilem.

Wymiary: ok. 1670 x 870 x 1100 mm (z podstawą)
Waga: ok. 70 kg

Wszystkie stanowiska lotnicze w naszej ofercie wymagają czasu realizacji od zamówienia do przekazania - 6 miesięcy, ze względu na ograniczoną dostępność podzespołów i zamawianie ich za granicą. Możliwe jest skrócenie tego terminu po uprzednim kontakcie z firmą i indywidualnych negocjacjach czasowych i cenowych.Ze względu na stały rozwój oraz modernizację produktów, zdjęcia umieszczone na stronie mają charakter poglądowy i mogą różnić się wizualnie od dostarczonego stanowiska pod względem nowych bardziej funkcjonalnych rozwiązań.