Podstawy elektroniki i elektrotechniki lotniczejZamawiający może dowolnie skonfigurować skład elementów tablicy panelowej aby odpowiadała jak najlepiej jego potrzebom lub wymaganiom np. MEN, rekomendacji KOWEZiU.

ZASTOSOWANIE
Zestaw panelowy służy do nauki: łączenia, weryfikacji i oceny parametrów podzespołów układów elektronicznych i elektrotechnicznych.


MOŻLIWOŚCI

Zestaw panelowy umożliwia naukę praktycznych umiejętności w zakresie łączenia i wykonywania pomiarów obwodów prądu stałego i zmiennego oraz pomiarów parametrów elektrycznych podstawowych podzespołów lotniczych systemów sterowania elektronicznego. W skład zestawu wchodzą min.: obwody rezystancyjne, pojemnościowe i indukcyjne, półprzewodniki, podstawowe generatory i układy logiczne, przetworniki analogowo-cyfrowe i fotooptycznego przesyłu danych.
Ważną zaletą zestawu panelowego, z punktu widzenia prowadzenia zajęć dydaktycznych, jest możliwość użycia poszczególnych paneli poza stanowiskiem.
Umożliwia to niezależne wykorzystanie każdego podzespołu, do tej części procesu dydaktycznego, w którym uczeń zapoznaje się z jego budową i wykonuje pomiary podstawowych parametrów.
Panelowość zestawu, pozwala na jego dowolną modyfikację dla określonego zadania, oraz potokowe wykonywanie ćwiczeń na wielu stanowiskach w ramach jednego zagadnienia.
W oparciu o załączoną instrukcję ćwiczeń w formie opracowanych plików i ich dowolną modyfikację, możliwe jest tworzenie własnych wzorów kart ćwiczeń, lub sprawozdań w formie skoroszytu.

Połączenia między panelami wykonano za pomocą łączników oraz przewodów, w technologii Hirschmann Test.
Opisy i oznaczenia na panelach wykonane są technologią grawerowania laserem, co zapewnia im wysoką trwałość i odporność na ścieranie.
Ćwiczenie umożliwia:
• Pomiary parametrów, oraz określenie charakterystyk podzespołów elektronicznych, generatorów i wzmacniaczy
• Pomiary wielkości elektrycznych za pomocą przyrządów cyfrowych oraz analogowych lub oscyloskopu
• Poznanie budowy zespołów elektronicznych i ich elementów składowych jak wzmacniacze, generatory oraz inne

• Przygotowanie techniczne do pracy w warsztatach w zakresie umiejętności techniki pomiarowej


BUDOWA

Stanowisko wykonano w formie zestawu panelowego, osadzonego na ramie aluminiowej. Zabudowana jest ona na ruchomym stelażu stanowiska laboratoryjnego. Całość konstrukcji metalowej pokryta jest farbą proszkową dla zapewnienia estetyki i trwałości powłok lakierniczych. Do stelaża przymocowany jest blat roboczy o wymiarach 1600 x 680 mm, wykonany z płyty wiórowej laminowanej dwustronnie o grubości 18 mm w kolorze białym.


DANE  TECHNICZNE

 

Max. pobór mocy

100 W

 

 

Wymiary całkowite

 

Szerokość:

1600 mm

Długość:

680 mm

Wysokość:

1780 mm

Waga

 

80 kg

Zestaw jest niezbędny w prawidłowej i zgodnej z zaleceniami realizacji całego procesu dydaktycznego, jak również w procesie uzyskiwania certyfikatów oraz podczas przygotowywania i przeprowadzania egzaminów. Zestaw panelowy jest w pełni konfigurowalny tzn. można dowolnie przemieszczać poszczególne panele, które są w łatwy sposób wyjmowane ze stanowiska i ponownie wstawiane.