NOWOŚĆ !!!

System Klimatyzacji Dwustrefowej "Climatronic" CAN BUS

Numer katalogowy 1 525
Stanowisko zastępuje dotychczasowy wyrób "System klimatyzacji pojazdu Climatronik".
Poprzednie stanowisko będzie dostępne tylko do końca roku 2020, później wyłącznie na specjalne indywidualne zamówienie.


OPIS PRODUKTU

Stanowisko przeznaczone jest do wspomagania szkolenia z zakresu budowy i działania układów klimatyzacji pojazdów. Zastosowano komponenty odwzorowujące system zastosowany w pojeździe VW Golf V (1K1) .

Cechy wyróżniające systemu to :
- dwie strefy niezależnie regulowanej temperatury
- zastosowanie sprężarki z regulacją ciśnienia poprzez zawór sterowany elektronicznie ( bez sprzęgła elektromagnetycznego )
- zaawansowana kontrola pracy systemu uwzględniająca między innymi prędkość obrotową silnika pojazdu , prędkość własną pojazdu , kierunek jazdy , nasłonecznienie , temperaturę zewnętrzną
- komunikacja z innymi sterownikami pojazdu poprzez sieć CAN

BUDOWA

Podstawę stanowiska stanowi spawana rama na kółkach, na której zamontowano sprężarkę klimatyzacji z silnikiem napędowym , skraplaczem z wentylatorem skrzynkę osprzętu elektrycznego oraz kompletny zespół klap z wentylatorem nawiewu i parownikiem pochodzący z pojazdu.

W górnej części zamontowano tablicę na której zabudowano podzespoły sterowania manometry kontrolne niskiego i wysokiego ciśnienia oraz mierniki temperatury czynnika chłodzącego. Na tablicy umieszczono grafikę przedstawiającą rozmieszczenie podzespołów układu, schemat elektryczny układu wraz z gniazdami pomiarowymi i zworami umożliwiającymi symulację błędów elektrycznych układu. Zmianę parametrów pracy pojazdu wpływających na działanie systemu umożliwiają potencjometry których sygnał przetwarzany jest na sygnał cyfrowy i podawany poprzez sieć CAN do sterownika układu klimatyzacji.

Poprzez standardowe gniazdo zgodne z EOBD II możliwa jest diagnostyka z wykorzystaniem diagnoskopu zgodnego z tym standardem.

Stanowisko zaopatrzone jest w zawór umożliwiający demonstrację procedury wymiany czynnika chłodniczego.

NOWOŚĆ !!!

DANE  TECHNICZNE

 

 

 

Zasilanie

230V AC, 16A

 

 

Wymiary

 

Szerokość:

950 mm

Głębokość:

550 mm

Wysokość:

1750 mm

Waga

 

100 kg

 

 

 

Szczegółowe informacje, na temat produktu, można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z nami.