Silnik lotniczy turbinowy GTD-350

Numer katalogowy 4 001

 

Stanowisko służy do wizualnej prezentacji silnika turbośmigłowego GTD-350 wykorzystywanego w lekkich samolotach i śmigłowcach Mi-2. Składa się z oryginalnego silnika wycofanego z eksploatacji po zakończeniu resursu z zamocowanym osprzętem silnikowym. Silnik jest zamocowany na stalowym stelażu umożliwiającym jego obrót o 360°.

Stanowisko dzięki stojakowi na hamowanych kółkach umożliwia prezentację silnika ze wszystkich stron pod dowolnym kątem, umożliwia łatwe manewrowanie silnikiem w sali szkoleniowej i jego unieruchomienie na czas prac obsługowych.. Pozwala to na dostęp do wszystkich podzespołów silnika, również tych które na zamontowanym w samolocie i śmigłowcu są niedostępne.

Możliwe są również procedury demontażu i montażu podzespołów i elementów silnika co przy jego naturalnym zużyciu podczas pracy pozwala w procesie edukacyjnym wskazać zużycia eksploatacyjne i ich charakter.

Samohamowna przekładnia ślimakowa umożliwia obrót silnika o 360 stopni, aby możliwe było prezentowanie wszystkich zespołów silnika i ich bezpieczny demontaż w czasie nauki praktycznych umiejętności obsługowych.

Wymiary ramy wraz z silnikiem 1350 x 800 x 700 mm, Waga mieszcząca się w przedziale 170 – 190kg
Stanowisko jest w ograniczonej dostępności ze względu na bardzo ograniczoną dostępność na rynku wtórnym.

Możliwość zamówienia wyłącznie po wcześniejszym kontakcie z firmą i sprawdzeniu aktualnej dostępności i ceny.

Wszystkie stanowiska lotnicze w naszej ofercie wymagają czasu realizacji od zamówienia do przekazania - 6 miesięcy, ze względu na ograniczoną dostępność podzespołów lub zamawianie ich za granicą. Możliwe jest skrócenie tego terminu po uprzednim kontakcie z firmą i indywidualnych negocjacjach czasowych i cenowych.