Stanowisko dydaktyczne systemu wtryskowego paliwa silnika lotniczego


Stanowisko dydaktyczne będzie obrazować budowę, elementy składowe i funkcjonowanie systemu zasilania nowoczesnego silnika lotniczego analogicznego do ROTAX 912 iS.

Stanowisko w sposób przystępny i realistyczny umożliwia symulację pracy w zakresie zmiany dawki paliwa, kąta wyprzedzenia zapłonu, oraz stabilizacji biegu jałowego, zależnie od wartości takich parametrów jak obciążenie silnika, temperatura i obroty silnika. Stanowisko umożliwia prowadzenie diagnostyki pracy systemu, jego stanów awaryjnych poprzez system transmisji danych CAN.

Stanowisko jest idealnym rozwiązaniem dla poznania systemów nowoczesnych silników lotniczych, ich szczegółowej budowy i współpracy podzespołów. Zarówno przyszli adepci mechaniki lotniczej jak i doświadczeni fachowcy, którzy do tej pory nie mieli możliwości zaznajomienia się z działaniem i specyfiką nowej generacji silników stosowanych w wielu nowo sprowadzanych samolotach, będą za pomocą tego stanowiska mogli przybliżyć się do rozwiązań, które w najbliższej przyszłości staną się powszechne i bez znajomości których, nie sposób będzie obsługiwać flotę powietrzną.

Nasze stanowisko jest w fazie opracowywania projektu i jego testowania, możliwe są więc sugestie zamawiającego odnośnie kształtu i budowy stanowiska.